SIKÇA SORULAN SORULAR SSS

Atış Poligonundan Kimler Faydalanabilir? Kimler Atış Yapabilir?

Atış poligonundan; 18 yaşını doldurmuş herkes, silah ruhsatı olup olmadığına bakılmaksızın poligonun ruhsatlı tabancaları ve mermileri ile atış yapabilir.

Ruhsatlı Tabancam Ve Kendime Ait Mermilerim Var Atış Yapabilir Miyim, Evraklar Neler?

Evet, kendinize ait ruhsatlı silahınız ve mermilerinizle sadece poligon kullanım ücretini ödeyip atış yapabilirsiniz. Atış poligonunda atış yapmak üzere gelen kişilerin, varsa, taşıma veya bulundurma ruhsatlarını, yoksa geçerli kimliklerini ibraz etmeleri ve kaydettirmeleri zorunludur.

18 Yaşında Değilim Gelip Atış Yapabilir Miyim?

Evet, 18 yaşını doldurmamış kişiler velileri ile birlikte olmak kaydı ile kimlik ibrazı yaptığı sürece poligon tabancalarını kullanıp atış yapabilmektedirler.

Hedef Kağıdına Bir Canlının Fotoğrafını Koydurabilir Miyim?

Hayır! Hiçbir şekilde şahıs, hayvan, bitki, gerçekte var olan veya vefat etmiş vs. her hangi bir canlının fotoğrafını katmak, mizahi bir yaklaşım olsa bile EGM kanun ve kurallarının dışına kesinlikle çıkılmaktadır. Yasa ve Yönetmelikler ne derse uymakla yükümlüyüz.

Atış Poligonundan Mermi Satın Alabilir Miyim?

Hayır! Poligon içerisinde hiçbir merminin satışı yapılmamaktadır. Sadece poligonda atış yapmak üzere mermi kullanım ücreti alınmaktadır. Kesinlikle dışarıya mermi çıkartılmıyor, alınan mermilerin hepsi poligonda kullanılacaktır. Eğer mermi almak istiyorsanız, lisans ve gerekli belgelerinizle birlikte Poligonun içerisindeki İşgören Silahçılık yetkilisi ile görüşmeniz gereklidir.

Ruhsatlı Silahım Var Ancak Mermim Yok, Nasıl Atış Yapabiliriz?

Ruhsatlı silahla gelip atış yapmak için, mermilerin hepsini poligon alanında kullanmak üzere mermi kullanım ücreti karşılığında İsgoren Poligondan temin edebilirsiniz.

Özel Güvenlik Şirketim Var, Silahlı Güvenlik Görevlisi Personelime Eğitim Atışı Yaptırabilir Miyim?

Evet, poligonumuzda “silahlı güvenlik eğitimini” almış tüm silahlı özel güvenlik görevlilerinin eğitim atışlarını yaptırabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursum Var, Silah Dersleri Için Uygulamalı Eğitimleri Ve 25 Adet Mermi Kullanımını Sizin Poligonda Yaptırabilir Miyiz?

Evet, yasa gereği silahlı özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kursiyerler 16 saat silah eğitimi ve uygulamalı eğitim almak ve bu eğitimlerdeki atışlarını özel poligonlarda yaptırmak zorundalar. İsgoren Poligon Özel Güvenlik Kural ve kanunlarını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır.

Poligonda TSK Veya EGM Personelleri Atış Yapabilir Mi?

Evet, TSK personeline atış yaptırılmaktadır.

Poligon Hangi Gün Ve Saatlerde Açık?

Haftanın 7 Günü 10:00 – 22:00 saatleri arsasında açığız.

Poligonda Tüfek Ile Atış Yapabilir Miyim?

Evet ama İşgören Poligon envanteri içerisindeki özel tüfeklerle atış yapabilirsiniz.

Poligonunuzda Aile Bireylerim De Atış Yapabilir Mi?

Ailenizle güvenli bir şekilde gelip, uzman gözetiminde atış yapmanız mümkündür.

Silah Ve Atış Konusunda Hiçbir Bilgiye Sahip Değilim, Buna Rağmen Atış Yapabilir Miyim? Nasıl Bir Uygulama Söz Konusu?

Poligonumuzda bulunan deneyimli personel vasıtası ile silah ve atış konusunda amatör düzeyde bilgi sahibi olup akabinde atış yapmaya başlayabilirsiniz.

Ücretler nasıl? Çok mu pahalıdır?

İsteyen herkes atış yapabilsin diye ücretlerimiz en makul seviyede olup, fiyat tarifemizi bize ulaşarak ya da web sayfamıza bakarak öğrenebilirsiniz.